Disa nga masazhet më të mira të dorës dhe si mund të ndihmojnë

Disa nga masazhet më të mira të dorës dhe si mund të ndihmojnë

On January 8, 2023, Posted by , In blog, With No Comments

Disa nga masazhet më të mira të dorës dhe si mund të ndihmojnë

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishëm për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjeve në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

Terapia e masazhit mund të ndihmojë në relaksimin dhe lehtësimin e dhimbjes. Si një alternative për të vizituar një terapist masazhi, disa njerëz përdorin pajisje personale masazhesh. Këto pajisje mund të ofrojnë lehtësim të menjëhershëm në pjesë të ndryshme të trupit, siç janë duart.

Ky artikull diskuton masazhet e duarve, alternativat dhe konsideratat e shëndetit.

Lidhje të shpejta

 • Më e mira për jetën e baterisë: Purologjia LXB Massager Hand
 • Më e mira për masazhet e gishtërinjve: LUNIX LX3 Massager Handless
 • Opsionet më të mira të intensitetit të kompresimit të palmës: Massager Roller Hand Hand Homove
 • Masazhi më i mirë
 • Më e mira për të udhëtuar: Kumiwu Massager Hand Regargeable

Si funksionojnë masazhet e duarve?

Një person mund të ketë një masazh dore për të zvogëluar dhimbjet dhe dhimbjen ose të menaxhojë ankthin ose stresin. Një masazh dore gjithashtu mund të ndihmojë në rritjen e fleksibilitetit në dorë.

Masagjerët e duarve shpesh kanë dizajne që i lejojnë një personi të vendosë dorën brenda pajisjes. Pajisja më pas krijon dridhje që rrisin rrjedhën e gjakut në zona të ndryshme të dorës.

Disa masazhe të duarve gjithashtu mund të ofrojnë kompresim, gëzim dhe nxehtësi.

Mësoni për llojet e masazhit dhe përfitimet e tyre këtu.

Produktet që përshkruajmë këtu janë lehtësisht të disponueshme në Amazon.

Si zgjedhim

Lajmet mjekësore sot zgjedh produkte që plotësojnë kriteret e mëposhtme:

 • Pricemimi: MNT zgjedh produkte të përshtatshme për një larmi buxhetesh.
 • Karakteristikat: MNT zgjedh produkte me karakteristika të dobishme, të tilla si një mbyllje automatike, një mekanizëm mbrojtjeje mbinxehjeje ose shirita të rregullueshëm. >
 • Lajmet Mjekësore Sot nuk rendit produktet në asnjë mënyrë dhe nuk rekomandon një produkt mbi një tjetër. Një person duhet të zgjedhë produktin që i përshtatet më së miri nevojave të tyre.

  Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në kërkime dhe të sakta në kohën e botimit.

  Lajmet Mjekësore Sot ndjek një proces të rreptë të zgjedhjes dhe verifikimit të produkteve. Mësoni më shumë këtu. >

  Massager ka karakteristikat e mëposhtme:

 • Gjashtë mënyra dhe opsionet e intensitetit
 • Një funksion i nxehtësisë opsionale
 • Dy nivele dridhjeje
 • Një brendshme e rrobave të buta për rehati
 • Një trajtim i paracaktuar 15-minutësh
 • Një garanci 1-vjeçare

Për më tepër, masazhi është pa tel, i lëvizshëm dhe i rimbushshëm, me një kohë karikimi 3-5 orë dhe ngarkesa që zgjat disa ditë. Përdorimi i rekomanduar është një-dy seanca 15-minutëshe në ditë.

Massager gjithashtu përfshin një grup me tre topa të terapisë me dorë me ngurtësi të ndryshme.

Produkti kushton rreth 89,99 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 4.3 nga pesë yje, bazuar në mbi 280 komente.

Dyqan tani

Më e mira për masazhet e gishtërinjve: LUNIX LX3 Massager Handless pa tel

LUNIX LX3 është pa tel, i lehtë dhe i rimbushshëm dhe vjen në dy ngjyra: e zezë dhe e bardhë.

Lunix pretendon adamour si punon se ky produkt është 100% i rregullueshëm për nevojat e veta të një personi.

Karakteristikat e kësaj masazhi të dorës përfshijnë:

 • Gjashtë nivele të masazhit dhe intensitetit
 • Një jastëk i brendshëm i butë
 • Transportueshmëria

Pajisja bazohet në terapinë e akupresurës, dhe kompania deklaron se mund të arrijë temperaturën e saj optimale në 8 minuta.

Për më tepër, kompania përfshin një masazhues gishti me secilën blerje.

Ky produkt është i disponueshëm për rreth 159,97 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 4.3 nga pesë yje, bazuar në mbi 5.900 rishikime.

Dyqani Tani

Opsionet më të mira të intensitetit të kompresimit të palmës: Massager Homove Hand Roller

Ky model përmban një masazh rrotullues për gishtat, presionin e ajrit dhe terapinë e akupresurës për të ndihmuar në rritjen e qarkullimit të gjakut.

Pajisja nuk përmban një bateri, dhe një person do të duhet ta ketë atë të kyçur për ta përdorur atë.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • Tre mënyra të masazhit
 • Intensitetet e rrotullave të tre gishtërinjve
 • Tre intensitete të kompresimit të palmës
 • Një masazh i plotë me 360 shkallë
 • Një vendosje e nxehtësisë opsionale
 • Një kohëmatës trajtimi 20-minutësh

Pajisja është në dispozicion për rreth 99,99 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 3.9 nga pesë yje, bazuar në mbi 40 rishikime.

Dyqani Tani

Massager më i mirë për kursimin e energjisë: Roleo Massager Hand

Kjo masazhues i dorës kërkon që një person të rrokulliset dorën midis rollers. Ai nuk përdor energji elektrike, kështu që mund të jetë i përshtatshëm për ata që kërkojnë të zvogëlojnë konsumin e energjisë së tyre shtëpiake.

isshtë gjithashtu e përshtatshme për kyçet e dorës, gishtat dhe krahët. Karakteristikat

përfshijnë:

 • Presion të rregullueshëm
 • Rollers të qëndrueshëm të qëndrueshëm
 • Kupat e thithjes dhe këmbët e gomës për stabilitetin

Massager është i përshtatshëm për shumicën e madhësive të duarve dhe gjithashtu mund të sigurojë një masazh këmbësh.

isshtë në dispozicion për rreth 56,95 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej katër nga pesë yje, bazuar në 570 rishikime.

Dyqan tani

Më e mira për presionin e gjithanshëm: Massager Hand Wireless Comfier

Kjo masazh i dorës pa tel është i lehtë dhe i lëvizshëm, sipas përshkrimit të produktit të tij në internet.

Mund të masazhojë të gjithë gishtat individualisht, dhe kompania shprehet se siguron presion ritmik në të gjitha anët e duarve, nga kyçja e dorës deri tek pëllëmba dhe gishtat.

Karakteristikat e kësaj masazhi të dorës përfshijnë:

 • Tre programe presioni
 • Tre nivele të intensitetit
 • Tre nivele të nxehtësisë
 • Një bateri jon litium e rimbushshme
 • Rruaza të pikës së presionit të palmës së integruar
 • Një mbyllje automatike pas 15 minutash

Ky model nga Comfier është në dispozicion në tre ngjyra: e zezë, rozë dhe e bardhë.

Produkti është në dispozicion për rreth 79,99 në Amazon, me një vlerësim prej 4.2 nga pesë yje, bazuar në mbi 4,600 rishikime.

Dyqani Tani

Masazhi më i mirë i kalorjes: Cincom Massager Hand Rechargeable

Cincom pretendon se ky model i rimbushshëm synon pikat specifike të akupunkturës dhe mund të masazhojë gishtat, dorën dhe dore.

Karakteristikat shtesë përfshijnë:

 • Një masazh kalimi me katër koka masazhesh
 • Kompresimi i ajrit
 • Dy cilësime opsionale të nxehtësisë infra të kuqe
 • Një vrimë e veçantë që gishti i madh të pushojë gjatë masazhit
 • Një bateri e rimbushshme që mund të zgjasë për 3-4 orë
 • Një kohëmatës 15-minutësh

Kjo masazh i dorës është krijuar për të qenë i lehtë dhe i lëvizshëm, dhe një person mund ta përdorë atë gjatë ngarkimit.

Produkti kushton rreth 69,99 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 4.2 nga pesë yje, bazuar në mbi 3,200 rishikime.

Dyqani Tani

Kit më i mirë i topit të masazhit: Gaiam Rivendosja e Ballit të Ushtrimit të Terapisë së Dorës

Një stil pak më i ndryshëm i masazhit të duarve, Kit Gaiam Ball është krijuar për të ushtruar duart dhe gishtat.

Kompania pretendon se topat ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjes dhe ngurtësisë dhe rritjen e fleksibilitetit.

Kompleti përfshin tre topa me nivele të ndryshme të rezistencës – të buta, të mesme dhe të forta – dhe vjen me një udhëzues stërvitje.

Kompleti është i disponueshëm për rreth 12.98 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 4.5 nga pesë yje, bazuar në mbi 1.500 rishikime.

Dyqani tani

Më e mira për nxehtësinë e shpejtë: Massager Hand Navatiee

Navatiee paraqet këtë masazh të dorës në dy ngjyra: E zezë dhe e bardhë. Ai pretendon se pajisja masazhon pëllëmbën dhe dore dhe vjen me një masazh të veçantë gishti.

Kompania gjithashtu deklaron se produkti mund të arrijë një temperaturë maksimale prej 120 ° F në 3 minuta.

Karakteristikat e tjera përfshijnë:

 • Gjashtë mënyra të masazhit
 • Gjashtë intensitete
 • Një bateri e rimbushshme
 • Reduktimi i zhurmës

Ky produkt është i disponueshëm për rreth 99,99 $ në Amazon, me një vlerësim prej 4.3 nga pesë yje, bazuar në mbi 650 rishikime.

Dyqani tani

Më e mira për të udhëtuar: Kumiwu Massager Hand Regargeable

me 1.9 paund kur është i shkëputur, masazhi Kumiwu mund të jetë i përshtatshëm për të mbajtur ose paketuar kur udhëton.

Produkti vjen në dy ngjyra: e bardhë dhe rozë. Ajo gjithashtu vjen me një palë doreza dhe një masazhues gishti, dhe masazhon gishtat dhe pëllëmbën. Karakteristikat

përfshijnë:

 • Tre mënyra të masazhit
 • Tre cilësime me intensitet
 • Nxehtësia opsionale
 • A Bateria e rimbushshme

Kjo masazh është në dispozicion për 69.59 dollarë në Amazon, me një vlerësim prej 4.3 nga pesë yje, bazuar në mbi 300 komente.

Dyqani tani

Si të zgjidhni

individët mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë sa vijon kur të kërkoni të blini një masazhues dore:

 • Përshtatja: Masagjerët e duarve mund të kenë Mënyra të ndryshme të masazhit dhe nivele të nxehtësisë dhe kompresimit në mënyrë që një person të zgjedhë se cilat cilësime janë më të përshtatshme për to.
 • Nxehtësia: Në përgjithësi, masagerët kanë një vendosje të nxehtësisë opsionale që markat pretendojnë mund të ndihmojnë në përmirësimin e mëtejshëm të qarkullimit të gjakut.
 • Transportueshmëria: Një person mund të dëshirojë të zgjedhë një model të lehtë, të lëvizshëm për të marrë me vete kur udhëton ose të përdorë gjatë punës. Disa lloje të masazheve të duarve, siç janë topat e masazhit, janë më të lehtë për t’u transportuar se të tjerët dhe nuk do të kenë nevojë për karikim ose futje për të punuar.
 • Bateria: Individët mund të dëshirojnë të marrin në konsideratë jetën e baterisë së pajisjes dhe nëse pajisja është e rimbushshme ose përdor energjinë e shërbimeve. Sa shpesh a
Comments are closed.