Jūsų diagnozė reiškia, kad jūsų cukraus kiekis kraujyje bus padidėjęs

Jūsų diagnozė reiškia, kad jūsų cukraus kiekis kraujyje bus padidėjęs

On September 8, 2023, Posted by , In healthblog, With No Comments

Jūsų diagnozė reiškia, kad jūsų cukraus kiekis kraujyje bus padidėjęs

Neproliferacinė diabetinė retinopatija (NPDR) yra pirmoji stadija ir atsiranda, kai mažose tinklainės kraujagyslėse išsivysto mikroaneurizmos. Progresuojant NPDR, pažeidžiama daugiau kraujagyslių, todėl tinklainės kraujotaka prarandama. Reaguodama į tai, tinklainė pradeda išskirti chemines medžiagas naujiems kraujagyslėms augti.

Ši cheminių medžiagų sekrecija būdinga labiau pažengusiam retinopatijos etapui, žinomai kaip proliferacinė diabetinė retinopatija (PDR). Šios naujos kraujagyslės yra trapios, todėl jos gali nutekėti ir kraujuoti. Dėl to randų audinys gali susitraukti ir sukelti tinklainės atsiskyrimą – tinklainės atitraukimą nuo apatinio audinio, pavyzdžiui, tapetų atsiplėšimą nuo sienos. Tinklainės atsiskyrimas gali sukelti nuolatinį regėjimo praradimą.

Maždaug vienam iš 15 diabetu sergančių žmonių, sergančių retinopatija, išsivystys diabetinė geltonosios dėmės edema (DME). DME yra skysčių susikaupimas akies užpakalinėje srityje netoli tinklainės centro, vadinamo dėmėmis. Dėl šio skysčio geltonoji dėmė išsipučia ir tampa storesnė, todėl regėjimas tampa neryškus. Tai gali atsitikti bet kurioje retinopatijos stadijoje ir nepasireiškia, kol DME nėra labai progresavusi.

Komplikacijų prevencija

Žmonėms gali išsivystyti diabetinė retinopatija ir geltonosios dėmės edema be simptomų, tačiau abu gali greitai pažeisti akis, progresuoti ir sukelti aklumą. Todėl labai svarbu atlikti išsamų akių tyrimą. Ankstyvas gydymas gali sumažinti progresavimą ir užkirsti kelią aklumui.

Nors žinome, kad genetika turi įtakos diabetinių akių ligų vystymuisi, taip pat žinome, kad chroniškai didelis gliukozės kiekis kraujyje ir tai, kiek laiko žmogus sirgo diabetu, taip pat vaidina svarbų vaidmenį.

Tačiau dabar taip pat žinome, kad diabeto valdymas ir cukraus kiekio kraujyje palaikymas kuo arčiau normalaus gali užkirsti kelią komplikacijų progresavimui ir (arba) sulėtinti jų progresavimą, pagerinti simptomus ir pailginti gyvenimo trukmę. Jei cukraus kiekis kraujyje yra nuo 70 iki 180 mg/dl, retinopatijos progresavimo rizika gali sumažėti 75%, o geltonosios dėmės edemos – 58%.

Patarimai prevencijai:

 • Kiek įmanoma laikykite cukraus kiekį kraujyje tiksliniame diapazone.
 • Sveika mityba (kasdienės baltymų ir (arba) druskos kiekio keitimas, kaip rekomendavo gydytojas).
 • Reguliarus fizinis aktyvumas.
 • Užtenka miego.
 • Streso valdymas; mesti rūkyti ir gerti alkoholį.
 • Numesti svorio, jei turite antsvorio.
 • Valdykite savo kraujospūdį ir cholesterolį.
 • Valdykite inkstų ligas.
 • Jei sergate diabetine akių liga, vadovaukitės savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo rekomendacijomis dėl mankštos pakeitimų.
 • Reguliariai atlikite išsiplėtusių akių tyrimą pagal tvarkaraštį.

Amerikos diabeto asociacija ir Amerikos oftalmologijos akademija rekomenduoja atlikti išsamų išsiplėtusių akių tyrimą:

 • T1D – per penkerius metus nuo diagnozės nustatymo ir vėliau kartą per metus.
 • T2D – diagnozuojant, o vėliau kasmet atliekami išplėstiniai akių tyrimai.
 • Nėščioms pacientėms – prieš pastojimą, kiekvieną trimestrą ir per tris mėnesius po gimdymo.

Sužinojimas, kad turite diabeto komplikacijų arba kad ji progresavo, gali būti pražūtinga. Tai gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei, taip pat daugeliui kitų aspektų, įskaitant jūsų jausmus ir mintis (pyktis, nerimas, kaltė ir kt.), darbinį gyvenimą, šeimos gyvenimą, socialinį bendravimą ir finansinę įtampą, be kita ko.

Jei turite diabeto komplikacijų, galbūt norėsite gauti papildomos pagalbos, kad galėtumėte susidoroti. Pasitarkite su savo diabeto sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie savo savijautą ir rūpesčius, kad jis galėtų rekomenduoti patarimus, kaip prisitaikyti prie naujos normos, ir suteikti jums psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, turintį diabeto patirties.

Kasdien gyvendami su diabetu turite išsiaiškinti gudrybes, kurios padėtų valdyti jūsų būklę ir suteiktų jums ramybę. Štai keletas geriausių įsilaužimų iš žmonių, kurie dešimtmečius gydo 1 tipo diabetą (T1D).

Pagrindiniai pasiėmimai:

 • Jūsų cukraus kiekis kraujyje niekada nebus tobulas. Visada turėkite ką nors su savimi, jei cukraus kiekis kraujyje sumažės, pavyzdžiui, sulčių, gliukozės tablečių, guminukų ar saldainių be riebalų.
 • Turite sugalvoti, kaip atsipalaiduoti.
 • Pažymėkite ir sutvarkykite insuliną!
 • Išmokite keletą paprastų gudrybių, padėsiančių tiksliau skaičiuoti angliavandenius ir susitvarkyti patys.

1. Jūsų cukraus kiekis kraujyje niekada nebus tobulas

Jūsų diagnozė reiškia, kad jūsų cukraus kiekis kraujyje bus padidėjęs. Net jei laikysitės gydytojo nurodymų pagal knygą ir tik tada, kai manote, kad viską išsiaiškinote, kažkas atsitiks ir jūsų cukraus kiekis kraujyje padidės.

Tai sunku A tipo perfekcionistams. Labai apmaudu, kai stengiesi iš visų jėgų ir tai neatsispindi cukraus kiekiu kraujyje. Daug dalykų gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje, pavyzdžiui, stresas, ligos, menstruacijų ciklai, menopauzė ar net grafiko pasikeitimas. Ir tada, nepaisant visų mūsų pastangų, kartais nežinome, kodėl jis yra didelis.

Reikia išsikelti sau realius tikslus, kad per daug nenusimintumėte. Jei nuspręsite, kad viskas, ką darote, turi būti tobula, visą laiką būsite pikti, nusivylę, liūdni, nusivylę, nusivylę ir jausdami stresą, o tai savo ruožtu taip pat gali turėti įtakos jūsų cukraus kiekiui kraujyje.

Jei stengsitės padaryti viską, ką galite, o tada išspręsti problemą, dėl kurios padidėjo cukraus kiekis kraujyje, galite išmokti to išvengti ateityje. Atminkite: diabetas yra vidurkių, o ne tobulumo žaidimas.

2. Išsiaiškinkite, kaip atsipalaiduoti

Šiame įtemptame pasaulyje, kuriame nuolat skamba mūsų telefonai ir skamba įspėjimai, taip pat ir taip įtemptas gyvenimas, susijęs su pareigomis ir per daug planavimu, patiriame nuolatinį stresą, nebent turime būdo atsipalaiduoti ir suvaldyti jį.

Išsiaiškinkite, kaip atsipalaiduoti ir pašalinti stresą. Žmonės dažnai nesuvokia, koks didelis stresas, net jei tai kasdienybė jūsų gyvenime, veikia visą jūsų kūną, įskaitant diabeto valdymą. Tai gali būti net 10 minučių pasivaikščiojimas lauke, stovėjimas ant žolės basomis pasimėgauti gamta ir pasimėgauti, gilus kvėpavimas, juokas ir susitikimas su draugais, juokingo filmo žiūrėjimas, pomėgis – galvosūkiai, amatai, golfas. , arba paukščių stebėjimas. Dangus yra riba.

Dažnai žmonės nesuvokia, kaip stresas paveikė jų sveikatą, kol nesusiduria su rimtomis sveikatos būklėmis ir jiems reikia keisti gyvenimo būdą. Naudokite diabeto valdymo priemones, pvz., streso valdymą, kad įneštumėte daugiau pusiausvyros į savo gyvenimą ir skirtumėte šiek tiek laiko sau.

3. Planuoti

Diabeto atveju labai svarbu planuoti ekstremalias situacijas ar netikėtumus. Gyvenimas ne visada klostosi taip, kaip tikimasi, todėl planavimas ir pasiruošimas yra labai svarbūs. Visada turėkite ką nors su savimi, jei turite žemą cukraus kiekį kraujyje, pvz., sultis, gliukozės tabletes, guminukus ar saldainius be riebalų (pvz., guminukus ar švedišką žuvį, bet nieko su šokoladu ar žemės riešutais).

Net jei išvykstate trumpam, ko nors turėkite automobilyje ar kišenėje. Atrodo, kad mažas cukraus kiekis kraujyje visada nutinka pačiu netinkamiausiu metu ir kai neturite ko nors lengvai. Turėkite atsargines kopijas, kad išvengtumėte skubiai sumažėjusio cukraus kiekio kraujyje ir panikos ieškant ko nors valgyti. Nepasikliaukite tuo, kad kiti turės tai, ko jums reikia.

4. Pirkite urmu

Net ir kruopščiausiai valdomas 1 tipo žmogus nusilps. Mes tai žinome. Dideliais kiekiais pirkdami gliukozės skirtukus, sulčių pakuotes, guminukus ar saldainius ilgainiui sutaupysite pinigų. Jis taikomas kitiems nemokamiems daiktams, pvz., alkoholio trinkelėmis (nors perkant per daug, jų galiojimo laikas baigiasi ir išdžiūsta). Pagalvokite apie sąnaudų taupymo gudrybes, kad sumažintumėte su diabetu susijusias išlaidas.

5. Pažymėkite ir sutvarkykite savo insuliną!

Jei kasdien švirkščiatės keletą kartų, pažymėkite savo ilgai ir trumpai veikiančius insulinus, kad juos sugriebtumėte greitai ir lengvai sužinotumėte, kokį insuliną turite rankoje. Taip išvengsite didelių problemų, jei vartojate insuliną, kad padengtumėte valgį, o galiausiai vartojate ilgai veikiantį insuliną ir atvirkščiai. Priešingu atveju galite atsidurti tokioje situacijoje, kai jums gali prireikti medicininės pagalbos arba valgyti daug, kad pamaitintumėte insuliną ir išvengtumėte labai mažo cukraus kiekio kraujyje.

6. Išmokite paprastų gudrybių, kurios padės tiksliau skaičiuoti angliavandenius

Sužinokite apie dažniausiai valgomų maisto produktų porcijų dydžius – tai padės tiksliau suskaičiuoti angliavandenius ir dozuoti insuliną.

Pažiūrėkite į porcijos dydį / angliavandenių gramus maisto produktų etiketėse:

Pirmą kartą pradėdami skaičiuoti angliavandenius, daugelis žmonių išmatuoja savo maistą (puodelius, šaukštelius, šaukštus ir t. t.), kad susidarytų mintyse ateities porcijos dydį. Rinkoje yra keletas programų, kurios leidžia nufotografuoti maistą ir pateikia apskaičiuotą angliavandenių kiekį porcijoje. Taip pat yra gudrybių, kaip „akių obuolio“ porcijos dydį, kai valgote.

 • Jūsų kumštis yra maždaug tokio pat dydžio kaip vienas puodelis vaisių ar makaronų.
 • Jūsų nykštys (galiukas iki pagrindo) yra vienos uncijos mėsos ar sūrio dydžio.
 • Jūsų delnas (atėmus pirštus) prilygsta trims uncijoms mėsos, žuvies ar paukštienos.
 • Jūsų suspausta ranka prilygsta nuo 1 iki 3 uncijų riešutų ar riestainių.

7. Atsipalaiduokite

Esate užsiėmęs darbu, rūpinatės savo šeima, finansais ir gyvenate kaip visi kiti pasaulyje, todėl vienu ar kitu metu jūsų diabetas gali atsitraukti. Galite pamiršti išgerti vaistus ar insuliną, pavalgyti prieš supratę, kad nepatikrinote cukraus kiekio kraujyje, klaidingai apskaičiavote, kiek insulino jums reikia, pamiršite diabeto atsargas ir vėl teksite bėgti namo ar net susidursite su savo vadovybe.

Visa tai normalu – taip nutinka VISIEMS! Nebūk sau per griežtas – atleisk sau ir negalvok apie tai, kas nepasisekė, o pasimokyk iš to. Ir galiausiai žinokite, kad rytoj bus dar viena diena su švariu lapu.

Vadovaukitės šiais septyniais patarimais, kad palengvintumėte gyvenimą gydant 1 tipo diabetą. Nuo cukraus kiekio kraujyje ir insulino valdymo iki mokymosi planuoti ir apsipirkti, atsipalaiduoti ir nepersistengti sau – gyvenimą galima palengvinti.

Reguliarus cukraus kiekio kraujyje tikrinimas, taip pat žinomas kaip gliukozės kiekis kraujyje, yra svarbi diabeto valdymo dalis. Gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas, be sveikos mitybos, reguliaraus fizinio aktyvumo ir vaistų nuo diabeto ir (arba) insulino vartojimo, yra rekomenduojamo gydymo dalis.

Contents

Comments are closed.