Gdyby był listopad, musiałbym pozostać na zewnątrz około pół godziny.

Gdyby był listopad, musiałbym pozostać na zewnątrz około pół godziny.

On December 11, 2022, Posted by , In blog, With No Comments

Gdyby był listopad, musiałbym pozostać na zewnątrz około pół godziny.

Poszła do szpitala, gdzie lekarz powiedział jej, że ma rabdomiolizę (lub w skrócie Rhabdo).

Teraz artykuł wyjaśnił, że Rhabdo jest rzadkim, ale zagrażającym życiu stanem często powodowanym przez ekstremalne ćwiczenia. Artykuł mówi, że „zdarza się, gdy przepracowane mięśnie zaczynają umierać i wyciekają swoją zawartość do krwioobiegu, wysadzając nerki i powodując silny ból”. Co jest prawdą. Zwłaszcza w przypadku Christiny D’Ambrosio. Wyraźnie to przesadziła i płaciła cenę.

Dlaczego to ma znaczenie?

Jeśli śledzisz ludzi fitness w mediach społecznościowych, a nawet połowa, jak ja, będziesz wiedział o tym Ten artykuł został udostępniony, opublikowany, opublikowany, wydrukowany i przedrukowany i zwiastowany przez wszystkich naysayers fitness jako kolejny powód, dla którego pozostają siedzący siedzący. Znasz tych ludzi, którzy mają każdą wymówkę na świecie, aby nie ćwiczyć, a także próbować zabić wysokiego biegacza po drodze? Tak, znasz ten. Ten, który cytuje tytuł artykułu „W miarę intensywności treningów szkodliwy efekt uboczny staje się bardziej powszechny”, a następnie przeskakuje prosto do roli, w której przeprowadzany przez nich lekarz mówi coś przerażającego, jak „są zbyt mocno naciskami, a oni” Nie wyszkoleni do tego, więc dostają naprawdę złe traumę mięśni. ”

„ Są oni naciskami zbyt mocno i nie są do tego wyszkolone, więc dostają naprawdę złe traumę mięśni . Mam na myśli, że każdego roku dotknie to 26 000 osób w USA i może mieć poważne skutki uboczne i powikłania, takie jak bóle mięśni, słabość, wymioty, zamieszanie i nieregularne bicie serca. Najbardziej problematyczną komplikacją jest to, że niektóre produkty rozkładu mięśni (białko mioglobina) są w rzeczywistości bardzo szkodliwe dla nerek i mogą prowadzić do niewydolności nerek.

To brzmi przerażająco, prawda? 26 000 osób ćwiczyło się z niewydolnością nerek! Co? Cóż, jeśli nurkujesz głębiej, nie jest to w pobliżu całej historii. Artykuł sprawia wrażenie, jakby ćwiczenie na Rhabdo to tylko pojedynczy pociąg z pedałem. Podobnie jak wszyscy, ludzie, ludzie powinni po prostu zatrzymać to, co robimy, zanim będzie za późno.

Strony

123Next ›Ostatnie» Wszystkie treści tutaj są tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Brock Armstrong Get-Fit Guy

Brock Armstrong był gospodarzem podcastu Get-Fit Guy w latach 2017–2021. Jest certyfikowanym liderem fitness grupy AFLCA z wyznaczeniem przenośnego sprzętu sprzętu , Trener NCCP i CAC Triathlon oraz Certified Run Trener. Jest także członkiem Rady Doradców w Primal Health Coach Institute i gościnnym członkiem wydziału Instytutu potencjalnego.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj do Get-Fit Guy Podcast Spotify Google Stitcher

Może cię zaskoczyć.

autorstwa Brocka Armstronga Get-Fit Guy 18 kwietnia 2018 5-minutowy przeczytanie

Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie używasz rąk do tego samego rodzaju zajęć przez większość dni. Rzeczy takie jak pisanie na komputerze, pisanie notatek w notatniku i czasami rozkładanie awokado na kawałku tostu na zakwasie. Nawet w naszych ćwiczeniach na ogół chwytamy te same rodzaje przedmiotów. Podobnie jak kierownica na rowerze, bar na hantle, uchwyt na kettlebell i tak dalej. Niezwykle różnorodne w chwytaniu, czy oni? Małe powtórzenie jest w porządku (i pomaga nam budować odporność), ale zbyt wiele i nie tylko ryzykujemy obrażeniami, ale także pozostawiamy wiele części ciała. I tak, łamanie tego powtórzenia może być trudne do wykonania w naszym życiu zawodowym – wiele naszych prac jest dość powtarzalnych z powodu projektowania – ale przynajmniej możemy spróbować uniknąć tego w naszym życiu.

Jednym z oczywistych sposobów, aby to zrobić, jest zwiększenie wagi, którą podnosimy w określony sposób lub określony kierunek, abyśmy mogli być silniejsze. Problem polega na tym, że nadal wzmacniasz się tylko w ten sposób; Nie sprawiasz, że swoje ciało jest silne. Ale innym sposobem jest całkowite dostosowanie, a może nawet odwrócenie sposobu, w jaki używamy części naszego ciała. Na przykład, jeśli jesteś bardziej podnośnikiem, być może powinieneś zostać wieszakiem!

Bar-Up Pas

z podciągającym paskiem w domu, pulluję UPS, podbródki i ręcznie wiszące, gdy tylko potrzebuję przerwy.

Właśnie dlatego zachęcam do rozważenia podciągnięcia do drzwi w domu. Z barem w domu (w drzwiach do mojego biura), podciągam, podbródki i rękę wisząc, gdy tylko potrzebuję przerwy, chcę pomyśleć, albo mój Apple Watch Overlord mówi mi, że to mówi, że to mówi, że to mówi, że to mówi Czas się poruszyć.

Nie martw się, jeśli nie zrobiłeś podciągania od lat (lub nigdy). Rozumiem, że rozpoczęcie tej aktywności jako dorosły wymaga tylko kupowania baru i robienia tego. W końcu spędziliśmy wiele lat, tworząc napięcie w ramieniu, szyi i ramionach, które prawdopodobnie doprowadziły do ​​wzorców zużycia naszych więzadeł, a także pewnej atrofii mięśni (stare użyj lub stracić umowę).

Teraz nic z tego nie oznacza, że ​​powinieneś przestać czytać i trafić na kanapę. Na pewno nie! Mówię tylko, że większość ludzi będzie musiała dać swojemu ciału trochę miłości, zanim zainstalują poprzeczkę i zaczną robić najlepsze wrażenie szympansa.

Jak zacząć używać słupków podciągających

Zanim zaczniesz zwisać, huśtać się i podciągać:

Twoje ręce są prawdopodobnie słabe (przepraszam). Jeśli tak, sprawdź artykuł, jak zwiększyć siłę przyczepności. Nie wskakuj w huśtanie lub ciągnięcie, najpierw po prostu powiesz. Nawet jeśli oznacza to, że trzymasz stopy (lekko) na ziemi. Ważne jest, aby nauczyć się spędzać czas z ramionami, a łopatki ramion obracały się z tyłu i w dół. Pomoże to aktywować odpowiednie mięśnie i nie zranić się.

Należy pamiętać, jeśli jesteś nowy lub nie zrobiłeś tego od dłuższego czasu:

baw się chwytem, ​​aby zobaczyć, który jest łatwiejszy, a który trudniej. Ćwicz trudniejszy. Po pewnym czasie możesz zacząć stosować większą wagę do ćwiczenia. Kiedy czujesz się pewnie, spróbuj zdjąć stopy z ziemi. Spróbuj zmienić kształt paska, owijając wokół niego ręcznik lub usuwając chwyty ręczne, które dostarczane są z paskiem. Zobacz, która szerokość jest trudniejsza. Ćwicz trudniejszy. Gdy będziesz w stanie zawiesić dłużej (stopy nad ziemią), możesz zacząć się huśtać. Bądź na początku delikatny i miej oko na ramiona. Trzymaj je w dół iz powrotem, a nie u uszu. Pomoże ci to utrzymać obciążenie więzadeł i umieścić je na mięśniach, które chcemy zamiast tego pracować.

Nie byłbym facetem, gdybym nie dał ci żadnych wskazówek, jak zrobić podciągnięcie, czy?

Wracając do miejsca, w którym zaczęliśmy, o Jak po prostu zmieniając sposób, w jaki używamy rąk (i nawiasem mówiąc, ramiona, ramiona, plecy i rdzeń), a także łamanie powtarzalnego cyklu ruchu, w którym często utknęliśmy, nie musisz iść dalej. Ale nie byłbym facetem, gdybym nie dał ci żadnych wskazówek, jak zrobić podciągnięcie, czy?

Postęp podciągania:

Trzymaj pasek niski (wokół wysokości barku), abyś mógł trzymać stopy na ziemi przez całe podciąganie. Jeśli nie jest to możliwe, umieść krzesło pod paskiem, na którym możesz stać. Wykonaj tyle samo samoobsistów, jak to możliwe, a następnie odpocznij przez 60 do 90 sekund i idź ponownie. Wykonaj trzy do pięciu zestawów takich kilku razy w tygodniu. Upewnij się, że zawsze rzucasz sobie wyzwanie, zmieniając ładunek z nóg na ramiona. Pamiętaj, że najlepszym i najszybszym sposobem na budowę mięśnia jest użycie go do porażki, pozwól mu się wyzdrowieć i ponownie zabrać go do porażki. Po kilku tygodniach przenieś bar do wysokości (lub odsuń krzesło z drogi) i spróbuj podciągnąć całą masę ciała. Nie zniechęcaj się, jeśli nie możesz tego zrobić, po prostu dostosuj pasek z powrotem i wróć do planu. Gdy będziesz mógł wykonać trzy podciągnięcia całej masy ciała, przesuń poprzeczkę na właściwą wysokość i wyrzuć krzesło. Jesteś teraz sam. Trzymaj się tego samego harmonogramu, ale zrób pięć zestawów jak największej liczby podciągnięć. Nawet jeśli ostatni zestaw (lub dwa) to pojedyncze podciąganie. Zaczniesz teraz widzieć zyski szybciej i szybciej. Trzymaj się tego-i pamiętaj, że twój podbródek musi oczyścić pasek, aby był prawdziwym podciągnięciem.

To wszystko!

Wytrzymuj siebie

Teraz, gdy masz bar podciągający w domu i wiesz, jak go używać, upewnij się, że zachujesz to interesujące . Zmień pozycje dłoni i zmieniają powierzchnie, na których zawieszasz (szukam okazji, aby zwisać z drzewa). Trzymanie grubszego paska zmienia obciążenie, a także wymaga innego profilu wytrzymałościowego niż trzymanie cienkiego. Każda grubość, kąt lub konsystencja, którą zwisasz z różnych jednostek motorycznych i nakłada na ciało unikalne (i użyteczne) obciążenie. W końcu różni się sposobem, w jaki korzystamy z naszego ciała, jest powodem, dla którego rozpoczęliśmy całą podróż.

Najważniejsze, jeśli jesteś silny w jeden sposób, zmień to, co robisz, aby utrudnić – i nie mam na myśli dodawania większej wagi lub więcej powtórzeń. Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli byłeś szympansą, poruszając się po naturze, jest mało prawdopodobne, aby dwa razy znalazł gałąź tego samego rozmiaru lub winorośl. Bądź więc jak George i bądź ciekawy w zwisających, kołyszących się i podciągających przygodach.

Aby uzyskać więcej informacji o podciąganiu, zwisające wskazówki i dołączyć do huśtania się rozmowy, udaj się na Facebook.com/getfitguy lub twitter.com/getfitguy.

Nie zapomnij również zapisać podcastu Get-Fit Guy w podcastach Apple, Stitcher, Spotify, Google Play lub przez RSS.

Wszystkie treści są tutaj tylko do celów informacyjnych. Ta treść nie zastępuje profesjonalnego osądu własnego dostawcy służby zdrowia. Skonsultuj się z licencjonowanym pracownikiem służby zdrowia w sprawie wszystkich indywidualnych pytań i problemów.

O autorze

Brock Armstrong Get-Fit Guy

Brock Armstrong był gospodarzem podcastu Get-Fit Guy w latach 2017–2021. Jest certyfikowanym liderem fitness grupy AFLCA z wyznaczeniem przenośnego sprzętu sprzętu , Trener NCCP i CAC Triathlon oraz Certified Run Trener. Jest także członkiem Rady Doradców w Primal Health Coach Institute i gościnnym członkiem wydziału Instytutu potencjalnego.

Śledź Facebook LinkedIn Pinterest Subskrybuj do Get-Fit Guy Podcast Spotify Google Stitcher

Suncreen chroni skórę przed starzeniem się i raka skóry, ale zakłóca produkcję witaminy D. Co jest ważniejsze?

autorstwa Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 17 września 2015 r. 2-minutowy odczyt

q. Moja matka odmawia noszenia kremu przeciwsłonecznego, ponieważ mówi, że wszystkie są toksyczne i uniemożliwia nam otrzymanie witaminy D. Jakie jest twoje stanowisko w tej sprawie?

a. Czy to musi być wszystko albo nic?

Krem przeciwsłoneczny hamuje zdolność skóry do przekształcania UV w witaminę D. Z drugiej strony, blokuje również te same promienie UV przed uszkodzeniem kolagenu w skórze (które prowadzi do zmarszczek) i od szkody DNA (co zwiększa ryzyko raka skóry).

Zobacz także: Jakie są zalety witaminy D?

Oczywiście można uzyskać witaminę D z żywności i/lub suplementów. A dla osób wrażliwych na słońce lub na wysokim ryzyku raka skóry, witamina D dietetyczna (i mnóstwo kremów przeciwsłonecznych) jest jedynym wyborem. Wystawianie skóry na światło słoneczne jest jednak znacznie bardziej wydajnym sposobem na zwiększenie poziomu witaminy D.

Ale to nie znaczy, że wszyscy powinniśmy wrzucić krem ​​przeciwsłoneczny w śmieci i pogodzić się ze zmarszczkami (lub gorzej). Jeśli jesteśmy rozsądni w stosunku do naszej ekspozycji na słońce, jak i stosowania kremów przeciwsłonecznych, możemy zmaksymalizować witaminę D i nadal chronić naszą skórę.

Ile to jest światło słoneczne?

Ile światła słonecznego potrzeba, aby Twoja dzienna dawka D różni się dramatycznie w zależności od poru roku, lokalizacji na świecie, koloru o twojej skórze i warunkach pogodowych,

tutaj w Baltimore, w bezchmurny lipiec w południe, musiałem spędzić tylko pięć minut z moją twarzą, rękami i ramionami narażonymi na wyprodukowanie 25 mcg ( 1000 IU) witaminy D. Gdyby był listopad, musiałbym pozostać na zewnątrz około pół godziny. Gdyby był listopad, a ja byłem czarny, zajęłoby to półtorej godziny. Masz pomysł.

Zobacz także: Ile słońca potrzebujesz, aby zdobyć swoje D?

w zimie, kiedy słońce jest słabe i nie mam dużo skóry Odsłaniam, wycofuję się z filtra przeciwsłonecznego. Biorę również suplement witaminy D. Latem, kiedy słońce jest silniejsze i o wiele więcej na zewnątrz, przestaję przyjmować witaminę D i zaczynam używać kremu przeciwsłonecznego.

Czy krem ​​przeciwsłoneczny jest gorszy dla twojej skóry niż słońce?

Jeśli chodzi o toksyczne krem ​​przeciwsłoneczny, niebezpieczeństwa związane z filtrem przeciwsłonecznym były znacznie przesadzone i nie odzwierciedlają nauki. Nie zaobserwowano żadnych toksycznych ani innych efektów u osób nakładających krem ​​przeciwsłoneczny do ich skóry. (Picie go lub wstrzyknięcie do ciała, z drugiej strony, nie jest zalecane.) Jednak pozycja twojej matki nie jest całkowicie poza bazą. Najlepszym sposobem na zapobieganie starzeniu się skóry i raka skóry, gdy jesteś starszy, jest sumienność ochrony skóry, gdy jesteś młody. Chociaż te zmarszczki lub raki komórkowe podstawy na ogół nie pojawiają się dopiero w drugiej połowie życia, większość szkód odbywa się w pierwszej połowie.

Z drugiej strony ryzyko niedoboru witaminy D jest znacznie wyższe, gdy jesteśmy starsi. Może więc być sensowne wycofanie się z filtra przeciwsłonecznego w miarę starzenia się, zwłaszcza jeśli mieszkamy w obszarach lub mamy styl życia, które nie zapewniają dużego ekspozycji.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock.

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest certyfikowanym licencjonowanym dietetykiem, autorem, autor oraz twórca jednego z najbardziej rankingowych podcastów iTunes w zakresie zdrowia i fitness. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Istnieje drobna granica między upijaniem się a prawdziwym zatruciem alkoholem, co jest potencjalnie tragiczne i zagrażające życiu. Jak możesz stwierdzić, czy masz zatrucie alkoholem i co możesz z tym zrobić?

autor: Sanaz Majd, MD House Call Doctor 18 sierpnia 2016 4-minutowy czytania obecnie doświadczają problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

Nie ma nic takiego jak absolutna swoboda pozostawienia kajdanych życia domowego i wejścia na scenę niezależnego życia w college’u. To rodzaj kamienia milowego, rytuał przejścia, jeśli chcesz. W pewnym momencie wszyscy doświadczamy tego w pewnym momencie, niezależnie od tego, czy jesteśmy związani z college’em, czy nie.

Z wszelkimi środkami, domagaj się swojej niezależności. Potrzebujemy silnego pokolenia w przyszłości. Jednak osiągnij to bezpiecznie i w dobrym zdrowiu.

Zanim wyruszysz https://yourpillstore.com/pl/ na studia, powinieneś być dobrze poinformowany i świadomy bardzo powszechnego stanu medycznego: zatrucie alkoholem.

Contents

Comments are closed.